2015. június 21., vasárnap

Dél-kelet Európa a drogkereskedelemi és az illegális migrációs útvonalak kereszteződésében

Bevándorlás kapcsán szeretném felhívni a figyelmet a  lentebb látható előadásra, amelyben az előadó nagyon látványosan kifejti, hogy milyen hatástalan eszköz a befogadás a menekültkérdés vagy a gazdasági bevándorlás megoldására. Sokkal drágább és kevésbé hatékony megoldás, mintha helyben próbálna a világ segíteni a válsággócokban. Mielőtt valaki a befogadás kritikátlan híveként lépne fel, nézze meg az előadást, vagy gondolja végig az előadásból kivágott mellékelt képet. A képen 3000 db golyó látható, ami azt a 3 milliárd embert jelképezi, aki a Világbank szerint napi 2! dollárnál kevesebb pénzből él. Tehát 1 golyó 1 millió ember. A kép bal sarkában a pohár jelképezi a befogadó országokat. Ha beleteszel 5 golyót, az 5 millió ember befogadását jelenti. Nézd meg mennyit ér a teljes problémához képest... És vedd figyelembe, hogy a helyben történő megsegítés (ellátás, szállás, stb.) töredékébe kerül annak, mint ugyanez pl. Európáb an. Vagyis a befogadás - a közvetlen üldöztetés esetétől eltekintve-pótcselekvés és pazarlás. 




HOSSZÚ DE HASZNOS: Az előző poszthoz adalék, ami segíthet megérteni, hogy mi is történik tőlünk keletre. Nem magamtól vagyok ilyen okos, egy tanulmányt próbáltam magyarosítani.

DÉL-KELET EURÓPA A DROGKERESKEDELEMI ÉS AZ ILLEGÁLIS MIGRÁCIÓS ÚTVONALAK KERESZTEZŐDÉSÉBEN

Az Interpol meglehetősen sajátosan azonosította Délkelet-Európa valódi jelentőségét a mai európai kábítószer piacon. Az INTERPOL tanulmány szerint két fő útvonalat használnak kábítószercsempészésre: a balkáni útvonalat, amely végigfut Dél-Kelet-Európán, valamint a hajdani Selyemutat, mely végigfut Közép-Ázsián.



Balkáni útvonalnak 3 al-útvonala van: a déli útvonal Törökországon, Görögországon, Albánián és Olaszországon át halad. Továbbá ott van a központi útvonal, amely végigfut Törökországon, Bulgárián, Macedónián, Szerbián, Montenegrón, Bosznia-Hercegovinán, majd Horvátországon, Szlovénián keresztül vezet Európába. Végül létezik az északi útvonal: Törökországon, Bulgárián és Románián keresztül Magyarországra, Ausztriába, a Cseh Köztársaságba, Lengyelországba és Németországba vezet. Nagy mennyiségű heroin Hollandiába vagy az Egyesült Királyságba kerül és onnan terjesztik a szomszédos piacokon, mint például Írország vagy a skandináv országok. A kulcspont a balkáni útvonalon Törökország, amely elsősorban a földrajzi okok miatt jelentős központi terület és szállítási útvonal az európai piacokra szánt heroinnak Európa és Ázsia között.

Az emberkereskedelem (és ezzel az illegális migráció) a szervezett bűnözés része. A fentebb leírt közlekedési folyosón történik az embercsempészet,a fegyvercsempészet és az illegális prostitúció is. Az egész úgy működik, mint a gyári szállítószalagok: kis csoportokban együttműködő embercsempészek biztosítják az utat egyik határtól a másikig, várostól városig. A görög rendőrség elemzése alapján ezek a kiscsoport információ-elosztó és továbbító csomópontonként működnek, sokszor kapcsolódva politikai, gazdasági prominensekhez, így biztosítva, hogy a törvények ne vonatkozzanak rájuk.

Egy 2011-ben kiszivárgott titkos jelentés szerint olyan csoportokat is feltártak Görögországban, akik erősen bevándorlás-párti civil szervezeteket is finanszíroztak, hogy azok az illegális migráció társadalmi elfogadása érdekében manipulálják a közvéleményt. Olyan illegális pénzügyi tranzakcióknak is nyomára bukkantak, amelyek a helyi gazdaságba és politikába való beépülést finanszírozták, így szerezve politikai befolyást.

Egyszóval a délkelet-európai illegális migrációs ipar széleskörű személyes és gazdasági kapcsolatokon alapul, ahol sok üzletág megtalálja a számítását (szállítás, zsebtolvajok, dokumentumhamisítók, ingatlanosok, stb.)

Az utóbbi években Görögország vált az illegális migránsok délkelet-európai elosztó-központjává: több százezer migráns várakozik Görögországban, hogy továbbjusson Európába. Ez nekünk azért is fontos, mert amint Románia és Bulgária a schengeni övezet része lesz, ez a tömeg a korábbi déli és középső útvonalról a rajtunk átvezető északi útvonalra fog áramlani. Ami minket érintő szintén napi probléma, hogy Szerbiában több tízezren vannak, akik szeretnének továbbmenni, a szerbek viszont nem tudják visszaküldeni őket. Így aztán a szerb hatóságokat becsukják a szemüket, és hagyják a nem őrzött zöldhatáron Magyarországra szökni őket. Persze a mostani helyzetben, amikor a magyar állam a délkeleti határ lezárásán polemizál, a szerbek nagy bajban vannak, mert az eddigi átszökők a nyakukon fognak maradni. Nem véletlen hakniznak manapság az EU-ban a humanitárius katasztrófa rémével.

Egy valami biztos: minden illegális tevékenység olyan utat/eszközt/módszert választ, amellyel a minimumra csökkentheti a lebukás kockázatát, így a veszteséget. Ezért minden olyan szigorítás, ami növeli a lebukás kockázatát (határzár, törvényi szigorítás, stb), csökkentheti a Magyarországra nehezedő migrációs nyomást. Jelenleg ugyan nagy a nyomás minden irányból (EU, civilszervezetek, hazai baloldali és liberális pártok), hogy mindenkit befogadni, sőt EU-ból visszafogadni. De akkor is meg kell lépni a szigorítást, addig amíg a helyzet kezelhető.

Ne csináljunk úgy, mintha a jelenlegi migrációs helyzet, és a várható migrációs katasztrófa csak a befogadással megoldható lenne. Aki csak annyit tud hozzátenni, hogy mindenkit be kell fogadni, az pont a probléma lényegét próbálja jó mélyre elásni magában.


Vladimir Putyin - Röviden, tömören a bevándorlókról



"Ha a bevándorlók a sharia törvényei szerint akarnak élni, akkor menjenek oda, ahol ez alaptörvény. Oroszországnak nincs szüksége bevándorlókra. A bevándorlóknak van szükségük Oroszországra, tehát nem kapnak kiváltságokat és nem változtatjuk meg törvényeinket miattuk. És egyáltalán nem érdekel, ha emiatt diszkriminációval fognak megvádolni" Vladimir Putyin

2015. június 20., szombat

Brüsszelben tárgyaltak Magyarország felszámolásáról

06/12/2015 Magyar Irodalmi Lap

Brüsszelben folytatott tárgyalásokat a Demokratikus Koalíció, a magyar kormány anyagi mozgásterének csökkentéséről. A párt képviselői Giovanni Kesslerrel, az Európai Unió magyar közbeszerzéseit vizsgáló Csalás Elleni Hivatalának, az Olaf vezetőjével folytattak megbeszélést az Európai Ügyészség felállításáról. A radikális atlantisták egy új uniós hivatal felállításával Brüsszel közvetlen felügyelete alá helyeznék az uniós források felhasználását, ami a gyakorlatban a tagállamok anyagi mozgásterének korlátozásához vezet. Az új hivatal felállása esetén ugyanis nem a magyar kormány, hanem Brüsszel dönthetne arról, milyen vállalatok és magánszemélyek juthatnak hozzá az uniós pénzekhez, melyik párt holdudvarának támogatása elfogadható, és melyik minősül sikkasztásnak.



Az Európai Ügyészség felállításának két, igen jelentős strukturális vonatkozása van: 

• Megakadályozná, hogy a kormánypárt saját embereinek ossza le az uniós pénzeket, a politikai ellenfeleket pedig megfossza a brüsszeli forrásoktól. Ez a látszólag pozitív irányú változás azonban mindössze annyit jelentene, hogy nem a Fidesz-közeli személyek jutnának az uniós pénzekhez, hanem valamelyik másik, Brüsszelnek jobban tetsző párt holdudvara. Nem nehéz belátni, hogy ha nem a Fidesz osztja le a forrásokat saját embereinek, hanem a Demokratikus Koalíció, vagy az MSZP teszi ugyanezt, az a munkából, bérből élő többségi lakosságnak semmilyen érzékelhető változást nem jelentene. Az Európai Ügyészség felállítása körüli vita tehát nem arról szól, hogy az emberek anyagi helyzete javuljon-e, hanem, hogy melyik párt férhet hozzá a legális látszattal elvételezhető uniós pénzekhez. Nem nehéz belátni, hogy ez a kérdést minden normális ember számára teljesen érdektelenné teszi. 

• Az Európai Ügyészség hétköznapokban látszólag érdektelen témája azonban jelentősen korlátozhatja a jövő magyarországi politikájának lehetőségeit. Az új hivatal működésének lényege a gyakorlatban az lenne, hogy Brüsszel a mostaninál jóval szigorúbban ellenőrizné, mire költi a kormány az uniós forrásokat, és ebben a kérdésben minden téren döntési jogosultsággal rendelkezne. Ez egy jogi fegyvert ad Brüsszel kezébe a mindenkori magyar kormánnyal szemben. Ha egy Brüsszel céljait Magyarországon kiszolgáló párt a saját embereinek leosztja az uniós forrásokat, az Európai Ügyészség vizsgálata azt legálisnak nevezné. Ha az éppen aktuális kormánypárt valamilyen téren szembemegy Brüsszel akaratával, az Európai Ügyészség azonnal súlyos problémákat találna az uniós pénzek felhasználása terén, és erre hivatkozva Brüsszel különböző jogcímeken korlátozni tudja a magyar kormány anyagi mozgásterét - eleve nem is engedne kifizetni olyan pénzeket, ami nem a Brüsszel által favorizált politikai párt holdudvarához jutna. Az Európai Ügyészség felállítása Brüsszel kezébe adná a magyar költségvetés egy tekintélyes része fölötti rendelkezést, ami a magyar belügyekbe való durva beavatkozás. Ha az Európai Unió nem akarja támogatni az ország fejlődését, ne utalja ki a forrásokat, de a költségvetés feletti ellenőrzést Brüsszel kezébe adni teljesen abszurd gondolat. 

Ugyanakkor Gréczy Zsolt, a radikális atlantista párt szóvivője közleményében emlékeztetett arra, hogy a Demokratikus Koalíció már 2014 májusában bejelentette, hogy támogatja az Európai Ügyészség felállítását. A párt akkoriban vált érdekeltté abban, hogy működési költségeit Brüsszel beavatkozásával kelljen fedezni, a kormány ugyanis jelentős mértékben visszaszorította a radikális atlantista pártok finanszírozására használt - civil szervezetekből, pénzintézetekből és vállalatokból álló - pénzmosó hálózat működését. 

Úgy látsziki, Gyurcsány új pártjának egyetlen célja van: az Európai Egyesült Államok felépítése, ami a magyar államiság teljes felszámolását jelentené. A Demokratikus Koalíció kivétel nélkül minden, a magyar belpolitikában tárgyalt kérdésre olyan választ fogalmaz meg, ami idegen hatóságok bevonásával jár. A DK ezzel a tevékenységével azt kívánhatja elérni, hogy a magyar belpolitikában meghonosodjon az a fajta gondolkodásmód, ami akár a magyar állam jogköreinek idegen hatóságoknak átadását is megengedhetőnek tartaná egyes belpolitikai kérdések megoldása érdekében. A radikális atlantisták célja nem kifejezetten az Európai Ügyészség felállítása, vagy bármely más, konkrét ügy uniós hatóságok bevonásával megoldása, hanem, hogy hozzászoktassák az embereket ahhoz a gondolathoz, hogy a jövőben egyes politikai kérdéseket a magyar állam jogköreinek idegen hatóságoknak átadásával akarjanak megoldani. Minden egyes nappal, amit a magyarországi pártok anélkül tölte nek el, hogy a DK működésének egészét hazaárulásnak nyilvánítanák, ahhoz járulnak hozzá, hogy a magyar belpolitikában teret nyerjen a magyar államiság felszámolásának gondolata, mint bizonyos esetekben elfogadható alternatíva. 

Forrás: Hídfő korrigálva 

Kapcsolódó: 

GYORS, HATÉKONY MEGOLDÁSOKAT SÜRGET AZ IDŐ

A számok emelkedésével a problémák, inzultusok is növekednek külföldön és Magyarországon egyaránt, ami megmérgezi a hétköznapokat – jelentette ki Pósán László, hozzáfűzve, kérdés, hogy hazánkban mikor történnek az olaszországi, lengyelországi esetekhez hasonlóak.
Az illegális migrációról tartott sajtótájékoztatóján a képviselő elmondta, június végéig a 60.000-et is elérheti az illegális határátlépők száma Magyarországon, az ijesztő növekedést jelzi, hogy tavaly ez a szám egész évben 43.000 volt.
Debreceni képviselőként „tipikusnak mondott konfliktushelyzeteket” említett, melyekről helyi lakosok számoltak be. Gyakori panasz, hogy a befogadó állomás környékén élők nem mernek kimenni az utcára a csapatokban mozgó, esetenként fenyegető magatartást tanusító illegális bevándorlók miatt – emelte ki. Hozzátette, a belvárosban, iskolák, színházak környékén is felbukkant a probléma az utóbbi két hétben. Kitért arra is, hogy több esetben előfordult, az illegális bevándorlók a debreceni piacon, a "Zsibiben" árulták a táborban kapott ellátmányukat. Jelezte, az áruházakban megnőtt a lopások aránya is.
"A DEBRECENI BEFOGADÓ ÁLLOMÁST 830 MENEKÜLT ELHELYEZÉSÉRE TERVEZTÉK, JELENLEG 1470 MIGRÁNS TARTÓZKODIK OTT."
Elmondása szerint, a debreceniek egyetértenek a fizikai határzárral, de többségük szerint más intézkedések is szükségesek, például a menekülttábor zárttá tétele, ahogy az 2012. előtt is működött.
Ma az unió szabályai nem engedik meg, hogy zártak legyenek a táborok, ugyanakkor a technikai határzár felállítása nemzeti hatáskörben van – tette hozzá. Sajnos a legtöbb embernek a probléma a lakóhelye közelében jelentkezik, a táborok zárttá tétele ezért fontos kívánalom lenne – jegyezte meg.
A tolerancia legyen kétoldalú, és kölcsönös, ők is tartsák be a mi szokásainkat, kultúránk szabályait – tolmácsolta a debreceniek gondolatait.
Fotó: fidesz.hu
A probléma súlyosságát érzékeltetve kiemelte, a debreceni közállapotok drasztikus romlása kezdi elérni azt a szintet, hogy megalakult például a „Magyarok a magyarokért Debrecen” csoport a Facebookon, ahová már több százan regisztráltak.
A debreceni befogadó állomást 830 menekült elhelyezésére tervezték, jelenleg 1470 migráns tartózkodik ott – jelezte. Pósán László jellemző adatokat sorolva elmondta, 2015. május végéig a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Észak-Alföldi Regionális Igazgatósága 31.327 illegális bevándorló ügyében folytatott eljárást, a jelenlegi törvények szerint összesen 20 esetben állapította meg a menekültügyi státusz jogosságát, oltalmazotti státuszról pedig 54 esetben döntött.
A kormánypárti politikus aláhúzta, a migránsok 65-70 százaléka azonnal továbbmegy hazánkból, de az unió több országa - Ausztria, Franciaország, Svédország, és Németország – is bejelentette, hogy a területükre illegálisan belépőket visszatoloncolják oda, ahol átlépték a schengeni határt. Magyarország 15.000 visszatoloncolásra váróval számol – közölte. Ezért nagyon fontosak a gyors megoldások – összegzett.
(fidesz.hu)

Széll Kálmán tér megújul - 2015. június 15.

Kanadából került elő az elveszett Ady Endre kézirat (RTL klub Híradó)