Az Éden Hotel-botrány is hozzájárult ahhoz, hogy egy időre búcsút intsen a TV2-nek és a televíziózásnak. Interjú a csütörtöki Heti Válaszban Hajós András zenész-showmannal a bulvárosodás veszélyeiről, a szolfézs népszerűsítéséről és arról, hogy miben lehet igaza a kormánynak bevándorlásügyben.
„Kezdtem elcelebesedni, és amikor a bulvársajtó megpiszkálta a magánéletemet, az már sok volt” – indokolja Hajós András, hogy miért intett búcsút egy időre a TV2-nek és a televíziózásnak. A szexuális kényszerítés miatt kitört Éden Hotel-botrányról ezt mondja: „Nem akarok beleszállni abba a vitába, hogy mi történt, de bennem összegyűlt még egy adag érv a barátságos búcsú és egymás ideig-óráig tartó hanyagolása mellett.”
A bevándorlók körül kialakult helyzetről így vélekedik: „Biztos vagyok benne, hogy a Facebookon háborgóknak megváltozna a véleményük, ha egy napra bemehetnének egy nemzetbiztonsági bizottsági ülésre, és megtudnák, kik akarnak még bejönni az országba, kiket akarnak bedugni szerencsétlen sorsú emberek közé. De a nemzetbiztonságiaknak is megváltozna a véleményük, ha elmennének a civilekkel egy hétre, és meglátnák, hogy a többség mégis csak menekülő család.”
Mit javasol menekültügyben facebookos okoskodás helyett? Miben ad igazat a kormánynak? Mit gondol az ifjúsági zenei képzésről? Interjúnk Hajós Andrással a Heti Válasz augusztus 6-i számában. A lap a Digitalstandon is megvásárolható.